Placeringer Aarhus stævne 2022

25 meter ordinær

Bronze: Carsten Staal

25 meter ekstra

Sølv: Josef Holm

Stafet 25 meter

Sølv: Alexander Lund – Carsten Staal –

Stafet 50 meter

Sølv: Alexander Lund – Carsten Staal –

God tid 25 meter: Alexander Lund

 

Placeringer HASI stævne 2022

25 meter:

Guld:  Sara M. Simonsen

Sølv:  Helene Madsen

Bronze:  Magnus Robdrup

 

25 meter x:

Guld:  Christian M. Simonsen

Sølv:  Louise Christensen

Bronze:  Sigrid Mortensen

 

50 meter:

Guld: Chris Appelquist

Sølv: Maja Jensen

Bronze:  Thomas Christensen

 

50 meter x:

Guld:  Zakarias Voigt-Møller

Sølv:  Henriette Christensen

Bronze:  Sigrid Mortensen

 

100 meter:

Guld: Chris Appelquist

Sølv: Frederik Jurgensen

Bronze:  Thomas Christensen

 

100 meter x:

Guld: Louise Christensen

Sølv: Zakarias Voigt-Møller

Bronze:  Ole Ingerslev

 

Stafet:

4 x 25 meter:

Guld:

– Sara M. Simonsen
– Mads K. Hansen
– Susan Nielsen
– Ronnie Madsen

Sølv:

– Lukas K. Johansen
– Andreas K. Johansen
– Alexander Lund
– Sofus Bonde

Bronze:

– Katrine Christensen
– Kevin Hansen
– Simone Skovaa
– Sarah Halling Petersen

Stafet:

4 x 50 meter:

Guld:

– Helene Masen
– Heidi K. Pedersen
– Henriette Christensen
– Peter V. Jensen

Sølv:

– Sune Frydenlund-Vad
– Laura Ingerslev
– Johanne Agersnap
– Josef Holm

Bronze:

– Mohamed Nur
– Zakarias Voigt-Møller
– Magnus Robdrup
– Sofie Andersen

 

God tid 25 meter:

– Rose Mikkelsen

 

God tid 50 meter:

– Peter V. Jensen

 

God tid 100 meter:

– Helene Madsen

Placeringer Klubmesterskab 2021

25 meter:

Guld:  Peter Hansen

Sølv:  Nikolaj Klein

Bronze:  Laura Ingerslev

 

50 meter:

Guld: Simone Ramstein

Sølv: Laura Ingerslev

Bronze:  Jette Schmidt

 

Stafet:

4 x 25 meter:

Guld:

– Andreas K. Johansen
– Klaus William Quistgaard
– Peter Hansen
– Rune Sostack

Sølv:

– Frederik Rasmussen
– Jette Schmidt
– Jytte Ahlgren
– Berit Jensen

Bronze:

– Tanja Overgaard
– Laura Ingerslev
– Alexander Lund
– Rose Mikkelsen

 

God tid 25 meter:

Peter Hansen

 

God tid 25 meter:

Alexander Lund

Placeringer Esbjerg stævne 2021

 

25 meter Ekstra:

Guld: Mette H. Albertsen

Sølv: Magnus Ingerslev

Bronze: Nikolaj Klein

 

50 meter ordinær:

Guld: Rose Mikkelsen

 

50 meter ekstra:

Guld : Jette Schmidt

Bronze: Mette H. Albertsen

 

Stafet:

4 x 25 meter:

Sølv:

Lars Nordestgaard, Jette Schmidt, Nikolaj Klein og Alexander Lund

Bronze:

4 x 50 meter:

Bronze: Rose Mikkelsen, Magnus Ingerslev, Alexander Lund og Mette Albertsen

 

 

Placeringer stævne i HASI 2020

50 M stafet sølv

Rose Mikkelsen – Jeppe Løyche – Brian Engelbreth – Magnus Bonde

God tid 50 M
Lars Munksgaard

25 M Guld
Rose Mikkelsen

25 M Sølv
Magnus Bonde

50 M Sølv
Martin Koch

50 M X Guld
Magnus Ingerslev

50 M X Sølv

Jeppe Løyche

50 M X Bronce

Magnus Bonde

100 M Sølv

Ole Ingerslev

 

Placeringer klubmesterskabet 2019

PLACERINGER KLUBMESTERSKABET 2019

 

25 meter:

Guld: Rose Mikkelsen

Sølv:  Johanne Agersnap

Bronze: Nikolaj Klein

 

50 meter:

Guld: Lars Nordestgaard

Sølv:  Axel Schmidt

Bronze:  Freja Friis

 

25 meter stafet Guld: Jacob Østergaard – Klaus Willian Quistgaard – Jan F. Holm – Pia Mikkelsen

25 meter stafet Sølv: Oliver Quistgaard – Frida Arrild – Johanne Agersnap – Heidi Nielsen

25 meter stafet Bronze: Mette Juul Madsen – Lars Nordestgaard – Brian Engelbreth – Rose Mikkelsen

 

God Tid 25 meter: Laura Ingerslev

God Tid 50 meter: Brian Engelbreth

Resultater Esbjerg stævne 2019

Resultater Esbjerg stævnet

25 M stafet Bronze
Nikolaj Klein
Mille Friis
Magnus Ingerslev
Nanna Bjerregaard

50 M stafet Bronze
Martin C. Koch
Jeppe Løyche
Freja Friis
Laura Ingerslev

God tid 25 M
Kirsten Pedersen

God tid 100 M
Carsten Staal Olesen

25 M Bronze
Carsten Staal Olesen

25 M X sølv
Nanna Bjerregaard Hermansen

50 M sølv
Rose Mikkelsen

50 M X Guld
Jeppe Løyche

Placeringer Aarhus stævne 2019

25 meter ordinær:

Guld – Rose Mikkelsen

 

50 meter ordinær:

Guld: Simone Ramstein

 

50 meter ekstra:

Sølv: Alexander Lund

Bronze: Martin Koch

 

Stafet:

4 x 25 meter:

Sølv: HASI – Mette Juul Madsen – Klaus William Quistgaard – Morten Krag – Louise Klein Jensen

 

4 x 50 meter:

Sølv: HASI – Alexander Lund – Martin Koch – Laura Ingerslev – Johanne Agersnap

 

God tid:

50 meter:

Simone Ramstein

 

Placeringer 4. Regionsstævne

Placeringer fra Parasport Regionsstævne i Horsens.

Carsten Staal:

4 guldmedaljer

1 sølv medalje

Kirsten Pedersen:

2 guldmedaljer

 
Du er her: ForsideHasiNyt

Svømmeklubben HASI
Svømmecenter Nordvest
Nylandsvej 80
8600 Silkeborg
Onsdage fra 17.00 – 20.30

www.hasi.dk